Sedací souprava je tou nejdůležitější součástí obývacího pokoje. Je místem odpočinku, místem kde se schází celá rodina nebo kde probíhají příjemná setkání s přáteli. Mnohdy je ozdobou celé místnosti a často je prvním kusem nábytku, který si do obývacího pokoje pořizujete.

Sedací soupravy mohou mít nejen různé tvary, materiál, ale samozřejmě také velikost. Větší sedací souprava neznamená vždy lepší. Sedačka by měla vždy odpovídat velikosti místnosti, ve které se bude nacházet, proto bychom měli před nákupem sedací soupravy daný prostor dobře proměřit.

Jak umístit sedací soupravu?

Když vybíráme novou sedací soupravu, většinou přesně víme, kde bude v místnosti situována. Pokud je prostor Vaší místnosti menší, je nejpraktičtějším řešením její umístění ke stěně. Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří mají dostatek prostoru v obývacím pokoji, nabízí se vtipné řešení – umístit sedací soupravu do prostoru. Jedná se o jedinečný trik, kterým můžete rozdělit prostor místnosti a oddělit prostor pro Váš odpočinek. Dále je třeba se rozhodnout pro sestavu sedací soupravy. Zda rohovou nebo jednotlivé díly (3+1+1, 3+2+1, …).

Klasické sedací soupravy nebo moderní?

Při výběru sedací soupravy je první řadě vhodné určit, jestli má být klasického nebo moderního tvaru. V prvním případě můžete počítat s tím, že klasický tvar je mnohem universálnější a s takovou sedací soupravou můžete do budoucna bez obav měnit interiér obývacího pokoje. Klasické tvary sedacích souprav by Vám měli zaručit, že se neokoukají a budou doménou obývacího pokoje na dlouhé časy. Pokud patříte mezi ty, kteří sledují módní trendy v bydlení, jsou pro Vás tou správnou volbou moderní sedací soupravy. Při výběru takové sedací soupravy je vhodné zvolit tu správnou barvu, která pomáhá vyniknout křivkám moderního nábytku. Pořiďte si svůj originál, který bude obdivovat nejen Vaše rodina, ale i Vaši přátelé.

Sedací soupravu v kůži nebo látce?

Co je na sedací soupravě vidět na první pohled je potah. Zásadním parametrem při výběru je samozřejmě cena. Kožené sedací soupravy jsou vzhledem k použitému přírodnímu materiálu – kůže - výrazně dražší. Tento rozdíl vyvažuje kvalita potahového materiálu kůže, která zaručuje odolnost, nenáročnost na údržbu a dlouhou životnost. Kožená sedací souprava je v každém případě investicí do budoucnosti. Látka, jako potahový materiál, představuje širokou škálu barevných odstínů nebo různé vzory, které je vhodné kombinovat například na dekorační nebo opěrkové polštáře. Látky se liší nejen barevně, ale také svojí strukturou. Potahová látka je proti kůži náročnější na údržbu. Její kvalitu zjistíte díky parametru opotřebení, který je uváděn v cyklech. Hodnota otěru kvalitní potahové látky se pohybuje mezi 30000 - 50000 cyklech.

Rozkládací sedací soupravy nebo nerozkládací?

Pokud jste častým hostitelem návštěv, potom byste měli tuto skutečnost zvážit a poohlédnout se po sedací soupravě, která bude určena k příležitostnému spaní, a ze které díky jednoduchému rozkládacímu mechanismu vytvoříte v okamžiku dvoulůžko. Lámete si hlavu kam uložit polštáře a přikrývky? Návrháři rozkládacích sedacích souprav pamatují také na úložný prostor.