Proč kůži a právě od nás?

Specializovaný obchod s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

Nabídka koženého sedacího nábytku je na našem trhu velmi různorodá. Kožený nábytek začíná opouštět postavení luxusního výlučného zboží a stává se běžnější součástí kvalitního bydlení. Jednak se dováží zboží velmi vysoké kvality – jedná se zejména o špičkový italský nábytek ve vyšší cenové hladině, naopak ovšem je někdy nabízena bez záruky produkce neznámé provenience a sporných uživatelských kvalit.
Ne vždy je však cena odrazem skutečné kvality. Zákazník při výstavách či hypermarketových výprodejích mnohdy podlehne lákavé cenové nabídce, aniž by si uvědomil, jaká rizika tato překotná koupě přináší.
Pokud spotřebitel seriózně uvažuje nad zakoupením nového kusu koženého nábytku, měl by volit specializovaný obchod s individuálním přístupem k jednotlivému zákazníkovi. Tzv. kamenný obchod, na rozdíl od sezónních výstav, poskytuje dostatek prostoru i času k vyzkoušení jednotlivých kusů nábytku. Dobrý prodejce neočekává od zákazníka rozhodnutí během jedné návštěvy, navíc mu nabídne vždy dostatek informací k dané problematice.

Jaké jsou nejčastější dotazy zákazníků?
  • Materiál : pokud jde o přírodní materiály, využívá se především hovězí kůže různého zpracování.
  • Barevnost : pryč jsou doby, kdy kožený nábytek byl především tmavě hnědý nebo černý. Dnes jsou zastoupeny téměř všechny barvy.
  • Záruční doby a rychlost při řešení reklamací.
  • Dodací lhůty – pro spotřebitele je přiměřená doba 6 týdnů.
  • Volba velikosti a prostorového uspořádání: každá sedací souprava se může odlišovat nejen vzhledem, ale může vyhovovat jen určitým tělesným proporcím uživatele. Proto je vhodné vyzkoušet více sedacích souprav a nebát se do nich uvolněně usednout jako ve vlastním soukromí.
  • Doplňkové zboží a služby: drobným doplňkem mohou být taburety, ušáky, kožené polštáře různých tvarů a rozměrů, možnost objednávky kůží na přečalounění staršího nábytku a také prostředky na údržbu kůže.
  • Proč zvolit kůži a ne textil: kůže je přírodní materiál, je výhodná pro alergiky a lépe se udržuje, neumožňuje přijímání prachu a jiných nečistot přes její povrch do vnitřního čalounění, snadněji se udržuje nechemickou cestou, má lepší mechanickou odolnost a tím i delší životnost. Tyto klady koženého nábytku vyváží zpravidla vyšší pořizovací cenu.
Koupě kvalitního koženého sedacího nábytku je správnou investicí do bydlení.
zpracoval(a): PhDr.Helena Adamcová